top of page
shutterstock_1475162330_edited.jpg

PEMBE ROTA

Kanserin tedavisi var

Türkiye’de her yıl 71.000'e yakın kadın kanserle tanışıyor. Her yıl 20.000 kadın meme,  5.000 kadın rahim, 3.000 kadın yumurtalık, 1.500 kadın rahim ağzı kanserine yakalanıyor. “Kanser tedavi edilebilen bir hastalıktır” diyoruz ve biz bir yola çıkıyoruz.

Bu proje bizim kanserle savaşımızda hayatı yüreklerinde taşıyan kadınlarımıza gönül borcumuz olarak başladı. Attığımız her adımda, erken teşhisini gerçekleştirdiğimiz her kadında, kansere karşı savaşan her yüreğin yanında olabildikçe umudumuz gönül borcumuzla birlikte bizi mutlu ederek büyüyor.

Pembe Rota çizildi

Türk kadının kanser riskini azaltmak, erken teşhis ve tedavisine destek olmak için tüm Türkiye'yi kapsayan Pembe Rota’mızı çizdik ve 12 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkıyoruz. 

Anneler günü öncesinde, “Anneme bir şey olmasın” diyen çocukların sesine kulak vererek, jinekolog onkologlar, uzman doktorlar, oyuncu ve müzisyenlerden oluşan sanatçılarımız ve Pembe Rota gönüllülerinin birlikte hareket edeceği Rota’mızın ilk durağı İstanbul... Sonraki duraklar Bursa, Bodrum, Ankara, Mardin, Gaziantep, Kocaeli ve Adana.

1.000 kadınla başlıyoruz

Rotamız boyunca ilk hedefimiz en az 1000 kadının jinekolog onkologlar tarafından muayene edilmesini sağlayıp, hastalık teşhis edilmesi durumunda da gerekli tedavinin derneğimiz tarafından üstlenilerek kadınların daha bilinçli, daha sağlıklı, daha mutlu yaşamalarına katkıda bulunmak..

Sizleri de bekliyoruz

Biliyoruz ki bu ülkenin insana değer veren güçlü kuruluşları, duyarlı insanları bu rotaya katılacak. Erken teşhisle binlerce kadının hayatını kurtarmak, çocukları annesiz, evleri sevgisiz bırakmamak için bize destek verecek.

bottom of page